24 Mayıs Pazar
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


YENİ ÇIKAN TORBA YASA KANUNLARI KAPSAMINA ALINMADILAR

YENİ ÇIKAN TORBA YASA KANUNLARI KAPSAMINA ALINMADILAR Günlerdir mecliste görüşülen torba yasa kapsamında şehit ve gazilerle ilgili yeni kararlarda alındı. Özellikle şehit yakınlarından...
Bu Haber 13 Temmuz 2013 14:33 Yayınlandı

Günlerdir mecliste görüşülen torba yasa kapsamında şehit ve gazilerle ilgili yeni kararlarda alındı. Özellikle şehit yakınlarından 2, gazi yakınlarından ise 1 kişinin devlet memuru olarak işe alınması sevindirici bir haber olarak gündeme gelirken Malatya’da ki şehit ve gazi yakınlarının bu kapsama alınmaması ise üzdü.

 

Son günlerde mecliste görüşülen torba yasada şehit ve gazi yakınlarıyla ilgili alınan karaları değerlendiren Muharip Gaziler Dernek Başkanı Bayram Akdemir, yeni alınan kanunda bizler gazi olarak kabul edilmedik. Hâlbuki biz genç yaşta canımızı vatan için ortaya atmış kişileriz,  başbakanımızla görüşmüş yeni çıkan torba yasayla ilgili umutlu olduğumuzu ifade etmiştik ama yine hüsrana uğradık. Şehitlerimiz,  gazilerimiz bu kapsama alınmadı şehit yakınlarından 2, gazi yakınlarından 1 kişinin işe alınmasıyla ilgili imkân vardı, bizim gazilerimiz bu kapsama alınmadı kendi siyasilerimizden umutluyduk ama olmadı kapsam dışı bırakıldık dedi.

 

Akdemir,  gazi olarak kabul edilmedik nedenini anlamış değiliz gazi kimlik kartı taşımamızın da şu saatten sonra anlamı yok, hangi kuruma gitsek yönetmelik dışıyız, 2007 ‘de gaziler ikiye ayrıldı bir grup bu kapsama girdi biz giremedik. Malatya’da 300’e yakın gazimiz var çıkan karalar bizi üzüyor, bizler savaş meydanında ölmedik ama alınan karalar bizleri öldürdü ifadelerini kullandı.

 // YENİ ÇIKAN TORBA YASA KANUNLARI KAPSAMINA ALINMADILAR // için 1 Yorum

  1. Anonim diyor ki:

    şehitlere gazilere saygımız var fakat malül adi malül olan arkadaşların hali niye düşünülmüyor onların rahatsızlıkları göktenmi indi lütven elinizi vijdanınıza koyun bir daha düşünün. LÜTVEN


Malatya ERTV