25 Mayıs Pazartesi
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


SAAT KULESİ İNŞAATI YENİDEN… (VİDEO)

SAAT KULESİ İNŞAATI YENİDEN… (VİDEO) Emeksiz üst kavşağında belediye tarafından saat kulesi dikilmesi için yapılan beton kaide, geçtiğimiz ay yine belediye...
Bu Haber 13 Ağustos 2013 08:14 Yayınlandı

Emeksiz üst kavşağında belediye tarafından saat kulesi dikilmesi için yapılan beton kaide, geçtiğimiz ay yine belediye tarafından kaldırılmıştı. Plansız çalışmanın bir başka örneğini oluşturan saat kulesi inşaatına şimdi yeniden başlandı.

 

Malatya Belediyesinin belirli bölgelere yaptırdığı özellikle kavşak noktalarına yapılan simgelerden bir yenisi, miting alanı olarak sıklıkla kullanılan 100.yıl kavşağına kurulacak olan saat kulesiydi, birçok çalışmanın yapboz niteliğinde ilerlediği Malatya’da yapımına başlanan saat kulesi geçtiğimiz ay tamamlanmadan yıkıldı.

 

Malatya’yı simgeleyen ya da farklı nitelikte olan, ağırlıklı olarak kavşaklara yapılan simgelerden bir yenisi, daha çok miting ve eylemlerin yapıldığı 100. yıl kavşağına yapılacak saat kulesiydi.

 

Malatya Belediyesi’nin 100. yıl kavşağına yapacağı saat kulesinin ihalesi 30 Mayıs 2013 tarihinde yapılmış ihaleyi kazanan yüklenici firma saat kulesinin yapımına başladıktan kısa bir süre sonra çalışmaları durdurmuştu.

 

Yer tespitinin yanlış yapıldığı gerekçesiyle yıkılan inşaat bu defa yeni yerinde yapılmaya başlandı.

 
Malatya ERTV