26 Mayıs Salı;
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


PORGALI DİLEK BELDESİ’NE SEMT PAZARI SÖZÜ VERDİ

PORGALI DİLEK BELDESİ’NE SEMT PAZARI SÖZÜ VERDİ Malatya’nın Dilek Beldesi ile ilgili en önemli projelerinden birinin bölgeye bir semt pazarı kazandırmak olduğunu belirten...
Bu Haber 17 Ocak 2014 11:27 Yayınlandı

Malatya’nın Dilek Beldesi ile ilgili en önemli projelerinden birinin bölgeye bir semt pazarı kazandırmak olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hulisi Porgalı, beldeyi gezerek eksikleri tespit etti. Esnafların ve Dilek Beldesi sakinlerinin de sorunlarını dinleyen Porgalı, yapılması gerekenleri not alıp projelerine ekleyeceğini ifade etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hulisi Porgalı, beraberinde CHP Belde Teşkilat Başkanı Coşkun Gül, Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Banu Sevil ve partililer ile birlikte Malatya’nın köklü ailelerinin bulunduğu ve en eski beldelerinden biri olan Dilek Beldesi’nde esnaflar ve vatandaş ile bir araya geldi.

 

Esnafları tek tek gezip sıkıntılarını dinleyen Porgalı, Dilek Beldesine girişinde açık alanda çalışan esnafları görünce yanına gidip sorunları hakkında bilgiler aldı. Bölgede bir semt pazarı olmadığı için açık alanda esnafların satış yaptığını belirten Porgalı, yönetime geldikleri taktirde bölgenin en büyük ihtiyacı olan semt pazarı için kolları sıvayacağının sözünü verdi.

 

Dilek Beldesi’ni daha önce gezip sorunlarını tespit ettiğini dile getiren Porgalı, böylesine köklü bir beldenin bugüne kadar hiçbir şekilde hizmet almamış olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Porgalı, “Dilek’in sorunlarını biliyoruz. Daha öncede ziyaret etmiştik. Bugün de esnafları tanıma ve tanıtma programı çerçevesinde ziyaret ettik. Dilek Beldesi Malatya’ya yakın ve köklü bir belde olmasına rağmen şimdiye kadar hak ettiği yatırımları almamış” dedi.

 

Beldeyi gezdikten sonra tespit ettiği sorunları da anlatan Hulisi Porgalı, “Yolları, imar durumu hakikaten çok sıkıntılı. Eskiden çok canlı olan bu bölgede birçok dükkanların kapalı olduğunu ve müşterilerin olmadığını gördük” şeklinde konuştu.

 

Bölgeyi geliştirip canlandırmak adına birçok projeleri olduğunu belirten Porgalı, “Burayı canlandıracak birçok projemiz var. Malatya’ya ve büyükşehire yakışır bir şekilde çalışmalarımız olacak. Hem sosyal, hem kültürel, hem de sportif, ticari alanlarda da çalışmalarımız olacak. Gördüğümüz kadarıyla bölgenin bir halk pazarı yok. Çarşısı dağınık, esnaflar açıkta satış yapıyor. Bunların hepsinin değerlendirmesini yapacağız. Beldenin dokusuna uygun projeler geliştirip, Dileklilerin beğenisine sunacağız. Takdir onların” ifadelerini kaydetti.

 

Esnaflardan ve sivil toplum kuruluşlarından da öneri ve şikayetlerini dinleyip not alan Porgalı, “Esnafların ve buradaki sivil toplum kuruluşlarının da önerilerini aldık, isteklerini dinledik. Bunların hepsini değerlendireceğiz. İnşallah Dilek’i büyükşehire yakışır bir semt haline getireceğiz. Dilek, gerçekten çok büyük bir alan. Hem tarımsal arazileri hem de Malatya’nın köklü aileleri burada. İnşallah buraya iyi hizmetler getireceğiz” dedi.

 

 

 
Malatya ERTV