26 Mayıs Salı;
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


MALATYA’DA İLGİNÇ GEZİ PARKI EYLEMİ

MALATYA’DA İLGİNÇ GEZİ PARKI EYLEMİ Malatya’da, Gezi Parkı’ndaki göstericilerin haklarını aramak ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e mesaj iletmek için...
Bu Haber 20 Haziran 2013 10:50 Yayınlandı

Malatya’da, Gezi Parkı’ndaki göstericilerin haklarını aramak ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e mesaj iletmek için sessiz kitap okuma eylemi gerçekleştirildi.

 

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Atatürk Evi’nin önünde toplanan yaklaşık 25 kişilik grup yanlarında getirdikleri kitapları sessiz bir şekilde okuyarak göstericilere karşı oluşan ön yargıyı kırmaya çalıştı.

 

Grup adına açıklama yapan Hasan Karakış, Devletin polisinin, hükümetin polisi gibi anlaşılıp, göstericilere karşı bir ön yargı oluştuğunu belirterek, ‘‘Ne polisi karşımıza almak istiyoruz ne de bu sürecin farklı gruplar tarafından kontrol edilmesini istiyoruz’’ dedi.

 

Kitap okumalarının sebebini ise tamamen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e bir mesaj vermek olduğunu belirten Karakış, ‘‘İnşallah Melik Gökçek de bunu anlar’’ dedi.

 

Yoldan geçen vatandaşların müdahalesine rağmen sessiz bir şekilde kitaplarını okuyan eylemciler, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
Malatya ERTV