24 Mayıs Pazar
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


MALATYA’DA 506 KİLO 980 GRAM ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

MALATYA’DA 506 KİLO 980 GRAM ESRAR ELE GEÇİRİLDİ Malatya’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tam 506 kilo 980 gram esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 kişi, savcılığa...
Bu Haber 8 Eylül 2013 16:47 Yayınlandı

Malatya’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tam 506 kilo 980 gram esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 kişi, savcılığa sevk edildi

Malatya’da polis ekiplerince yapılan operasyonda tam 506 kilo esrar ele geçirildi. Bu miktarın Malatya tek operasyonda ele geçirilen en yüksek miktar olduğu kaydedildi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara karşı yürütülen çalışmalar kapsamında alınan bir istihbarı çalışma sonucunda operasyon düzenlendi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen operasyon durdurulan bir kapalı kasa minibüse Narkotik köpeği Pars tepki verince arama yapıldı. Aracın içindekiler ise eşyaların çeyiz eşyası olduğunu iddia ettiler.

Bunun üzerine kapalı kasa minibüsün arka kısmında yatak hurçları içerisinde ve çeyiz eşyası süsü verilen çuvalların içerisinde esrar maddesi taşındığı görüldü.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürülen minibüsün içerisindeki esrar çuvalları boşaltılarak tartılması sonucunda toplamda 506 kilo 980 gram olduğu belirlendi. Minibüsün içerisinde 1 adette ruhsatsız tabanca ve dolu şarjörü elde edildi.

Minibüsün içerisindeki birisi bayan E.A. ile F.K. adlı şüpheliler gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

-a-Malatya’da 506 Kilo 980 Gram Esrar Ele Geçirildi

Malatya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat çalışmaları doğrultusunda, kent merkezinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapanlara yönelik operasyon düzenledi.

Ekipler, Narkotik dedektör köpeği “Pars”ın da kullanıldığı operasyonda, bir kapalı kasa minibüste hurçlar içerisine gizlenmiş 506 kilo 980 gram esrar ile ruhsatsız silah ve bu silaha ait dolu şarjör ele geçirdi.

Gözaltına alınan E.A. ve F.K. savcılığa sevk edildi.
Malatya ERTV