25 Mayıs Pazartesi
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


MALATYA TSO MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

MALATYA TSO MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, çek piyasasındaki sıkıntılar nedeniyle TOBB tarafından...
Bu Haber 30 Mart 2013 08:52 Yayınlandı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, çek piyasasındaki sıkıntılar nedeniyle TOBB tarafından başlatılan yeni proje ile alışverişlerde tarafların bir birlerinin ticaret akışını görmesine olanak sağlandığını söyledi.

 
Malatya TSO Meclisi Mart ayı toplantısı Meclis Başkanı Sami Payza’nın başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda konuşan TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türkiye’nin kredi notunun yükseltilmesinin Türkiye’nin yatırım yapmaya müsait duruma geldiğinin bir göstergesi olduğunu ifade ederek, “Türkiye yatırıma müsait bir haldeydi ama, kredi denetim derecelendirme kurumunun bu anlamdaki taraflı ve yanlı tutumu nedeniyle bu durum hep geride tutuluyordu. Son kredi notunun yükseltilmesi ülke ekonomisi için önem arz ediyor. Bu istikrar ve huzur devam ettiği sürece yabancı sermayenin ülkeye akışı devam edecektir” dedi.
Yeni TSO binası ile ilgili çalışmaların devam etiğini ve yeni binadaki kiracı bankaların taşınmaya başladığını berten Erkoç, “Daha geniş fiziki alanlarda hizmet imkanı sunarız. Malatya büyükşehir oluyor, büyükşehir ile birlikte aktivitelerde artacak. Bu aktivitelere de odamız cevap verecektir” diye konuştu.

 
TOBB bünyesindeki Gümrük İşletmeleri ne Malatya TSO’nun da ortak olduğunu belirten Erkoç, Malatya TSO’nun Gümrük İşletmelerine 50 bin TL. ile ortak olduğunu, ancak şimdiye kadar kar payından 75 bin TL. tutarında kaynak aldığını kaydetti.

 
Çek piyasasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle TOBB bünyesinde bir çalışma başlatıldığını belirten Erkoç, “Bu mağduriyetin ortadan kalkması için alışveriş yaptığımız zaman firmaları kontrol etme noktasında kayıt sistemine giriyorsunuz, çek numarası ile birlikte alışveriş yapacağınızın şahısın bütün bilgilerini, ticaret akışı sizlerin önüne sergilenecek. Bu bilgiler doğrultusunda alışverişe karar veriyorsunuz, alışveriş yapılır mı, yapılmaz mı diye.

 

Bu sistem işletmeleri rahatlatacaktır” şeklinde bilgi verdi.
Malatya ERTV