ERTV Uydu Frekans Bilgileri
ERTV Uydu Frekans Bilgileri

Dershane Ankara

"Sağlıkta Reform Yaptık"

AK Partili milletvekili adayları 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Bu haber 2018-06-20 18:18:13 eklenmiş ve 225 kez goruntulenmiştir.
"Türkiye'de sağlıkta reform yaptık"
Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, sağlıkta reform yaptıklarını ifade etti.
 
Çalık, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta ziyaretinde bulundu.
 
Hastaları ziyaret eden ve geçmiş olsun dileklerini ileten Çalık, Türkiye'de sağlıkta reform yaptıklarını ifade etti.
 
Çalık, sağlıkta 'hiç yapılamaz denilen' işleri yaptıklarını ifade ederek, "Emekli Sandığı, Sosyal Güvenlik ve Devlet Hastanelerimizin hepsini bir araya topladık. Bu dönemin Türkiye'si için 'imkansız' denmişti. 'Hastaneleri birleştiremezsiniz' denilmişti. Biz hastanelerimizi birleştirdik, tek çatı altına aldık. Türkiye'nin yüzde 99'unu sosyal güvenlik kapsamına aldık ve sağlık hizmeti sunuyoruz. 10 milyon 400 kişi Genel Sağlık Sigortası kapsamında bunun 7,8 milyonunun da Genel Sağlık Sigortası primini hükümetimiz ödüyoruz ve bütün sağlık hizmetlerini sunuyoruz" dedi.
 
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin '0-18 yaş arasındaki çocukları sosyal güvenlik kapsamı altına alacağını' söylediğini hatırlatan Çalık, şunları söyledi: "Biz onu 10 sene önce almıştık. Fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olması gerekir. Onların hayalleri bizim yaptıklarımıza asla yetişemez. Sağlıkta reform yaptık. Hastanelerimizi birleştirdik. Malatya'daki Yeni Devlet Hastanemiz Eğitim Araştırma Hastanesi haline geldi. 'Malatya sağlık turizminin başkenti olsun' dedik. 'Lokomotifimiz Turgut Özal Tıp Merkezi olsun' dedik. Oraya bir Karaciğer Nakil Enstitüsünü kurduk. Sadece Türkiye ve Avrupa'da değil, dünyada olmayan bir merkezi Malatya'ya kazandırdık. Onkoloji Hastanesini yapıyoruz. Eğitim Araştırma Hastanemizin hemen yanına 300 yataklı bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yapıyoruz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ni TOKİ'den buraya taşıdık."
 
Çalık, hastaların sağlık personeline karşı olan memnuniyetlerini gördüğünü anlatarak, "Türkiye'de sağlıktaki memnuniyet yüzde 75'lerde. 'Çok memnunum' diyen ile memnuniyetini orta diye ifade eden yüzde 14'ü de birleştirdiğimizde neredeyse memnuniyet yüzde 90'lara çıkıyor" dedi.
 
Çalık, Malatya'da ilçelerin tamamına hastane yaptıklarını, 4 ilçede de hastanenin yapılacağını kaydetti.
 
Çalık, Önder İmam Hatipliler Derneğini’de ziyaret ederek, 24 Haziran seçimlerinin önemine değindi ve güçlü Türkiye için destek istedi.
 
Çalık, yarını inşa edebilmek için geçmişten dersler alınması gerektiğini ifade ederek, "Tarihimizi bilerek, geleceğimize yön vermemiz gerekir. Karakaş Konağı'nda emek verecek, gençlerimize yol çizecek; ahlaklı ve şuurlu bir gençliği yetiştirmek adına buradaki kardeşlerimizin çok ciddi desteği olacak. Tarihi mekana yakışacak çalışmaları da Önder İmam Hatipliler Derneği yapacaktır" dedi.
 
28 Şubat'ın en ağır bedelini Malatya'nın ödediğini dile getiren Çalık, "Bir dönem İmam Hatip Liseleri'nin önünün kesildiği, ayaklarının altına 50 kilogramlık ağırlıkların bağlandığı, orta kısımlarının kapatılıp çocukların kesintisiz eğitime mahkum edildiği 28 Şubat sürecini yaşayan Malatya ve Türkiye var. 28 Şubat sürecinin en ağır faturasını Malatya ödedi. Burada birçok arkadaşımda o 28 Şubat'ın ağır faturasını ödeyen kardeşlerim var. Bir daha 28 Şubatların yaşanmaması için bizim çok güçlü bir şekilde bir arada olmamız gerekir. 'İmam Hatip Lisesi'nde imamdan başka hiçbir yönetici olmak' diyenlere, Türkiye'de içinizden bir lider çıkardınız. Sadece millete lider değil, aynı zamanda ümmete de umut olan bir lideri, İmam Hatip Liseli cumhurbaşkanını çıkarıp, görev yapmasına vesile oldunuz. Türkiye Cumhuriyeti Devletini bir imam hatipli lider Recep Tayyip Erdoğan yönetiyor" ifadelerini kullandı.
 
Çalık, imam hatiplerin önündeki katsayı engelini kaldırdıklarını belirterek, "Biz, sizlerle birlikte yol yürümekten çok mutluyuz. Allah birlikteliğimizi daim eylesin. Bu bina sizin için sadece dört duvar, önemli olan içini doldurmaktır. Bu binanın içini, tarihi kimliğinin ruhunu oluşturmak size yakışır, size düşer" dedi.
 
28 Şubat Kadın Platformu Başkanı Mine İpek, 28 Şubat'ta Malatya'nın pilot bölge seçildiğini ifade etti.
 
İpek, 28 Şubat postmodern darbesi sırasında üniversitede eğitim gördüğünü anımsatarak, "İnönü Üniversitesi'nde eğitim görüyordum. İlk rektörümüz kışladan gelen bir komutandı. 'Başörtü hakkımız engellenemez' dediğimiz anda tutuklanıp, Elazığ yolundaki kışlaya götürüldüğümü çok iyi hatırlıyorum. DGM ile tehdit ediliyorduk. 'Sizi DGM'de yargılatıp, hayatınıza son vereceğim' deniliyordu. Birçok kez emniyete götürüldük. Malatya halkının direnişiyle bizleri bıraktılar. Mahkemede de yargılandık. Türkiye'deki 28 Şubat Platformu'nu kurarak, Türkiye'de ne kadar üniversiteden atılan, sıkıntıda olan arkadaşlarımız varsa hepsine ulaştık. Ne yapabilirizin merkezi Malatya oldu. Bu anlamda ilk tanıştığım siyasetçi Öznur ablamızdı. Kendisiyle birlikte birçok yol kat ettik. Hamdolsun bugün ülkemizde başörtülü bir kadın istediği bir üniversitede eğitim alabiliyor, aldığı eğitim doğrultusunda istediği yerde çalışabiliyor. İsteyen istediği kıyafetle istediği ortamda rahatça çalışabiliyor. Birkaç gün önce
 
Muharrem İnce'nin '2018'de gelirlerse herkesin başını kapatacaklar' diye bir açıklaması olmuş. 16 yıllık hükümetimiz döneminde kimsenin başını zorla kapatmadık ama siz zorla insanların başını açmak için okullarından, mesleklerinden ettiniz. Ben bu seçimi çok önemsiyorum. Allah bize bir daha 28 Şubatları yaşatmasın. Yaşarsak, daha beterini yaşarız. İkinci önemsediğim noktada da sadece Türkiye değil, ümmetlerin ve mazlumlarında umuduyuz. Afrika'daki insanlar cumhurbaşkanımızın resmini profil fotoğrafı yapıyor" diye konuştu.
 
 
"Güçlü bir Türkiye'yi oluşturmalıyız"
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, 24 Haziran seçimlerini dünyanın yakından takip ettiğini ifade ederek, "Ülkemizin geleceğine dair; bu kadar ateş çemberi içerisinde güçlü bir Türkiye'yi oluşturmalıyız" dedi.
 
Çakır, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Akpınar, Kadayıfçılar Çarşısı esnafını ziyaret ederek, Özalper Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlara hitap etti.
 
Çakır, ilk olarak Akpınar ve Kadayıfçılar Çarşısı esnafını ziyaret etti. Esnaflardan 24 Haziran için destek isteyen Çakır, yoğun ilgi altında ziyaretlerde bulundu.
 
 
Çakır, daha sonra Özalper Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlara hitap etti. Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, "Ben sizlerden ülkemizin kaderini belirleyecek, çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek olan bu seçim için desteğinizi bekliyorum. Hem cumhurbaşkanımızı hem de devam ede gelen istikrar, icraat ve güven ortamının devamı için AK Parti'mize desteklerinizi bekliyorum" dedi.
 
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır ise 24 Haziran seçimlerinin dünyanın takip ettiği çok önemli bir süreç olduğunu söyledi. Çakır, "Bu süreci siz yönlendireceksiniz. Oylarınızla siz, belki bölgenin kaderini değiştireceksiniz. Ülkemizin geleceğine dair; bu kadar ateş çemberi içerisinde güçlü bir Türkiye'yi oluşturmalıyız" diye konuştu.
 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Malatya'ya 9 yıl hizmet ettiğini anımsatan Çakır, "Bu süre içerisinde Malatya'da büyük bir değişim ve dönüşümü sağladık. Ekibimizle birlikte Malatya'mızda gece gündüz demeden her noktada hizmetlerimiz var. Malatya adeta yeniden inşa edildi. Malatya'mızın altyapısı baştan sona planlanarak, uzun vadeli bir 65 yıllık bir planlama yapıldı. Malatya, yaşanabilir, nezih bir kent oldu" dedi.
 
 
"24 Haziran'da durmak yok yola devam diyeceğiz"
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, "24 Haziran'da durmak yok, yola devam diyeceğiz" dedi.
 
Kahtalı, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Kuyumcular Çarşısı, Yeni Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti.
 
24 Haziran seçimleri için destek isteyen Kahtalı, "24 Haziran'da ülkemiz bir yol ayrımına girecek. Allah'ın izniyle bugüne kadar Malatya'mız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'mize büyük destek verdi, bu desteğin 24 Haziran'da da süreceğine inanıyoruz" dedi.
 
‘HEDEFİMİZ ÇİFTE ZAFER’
Kahtalı, 24 Haziran seçimlerinin hayati bir önem taşıdığını belirterek, "İnşallah 24 Haziran akşamı çifte zafer kazanacağız" dedi.
 
Kahtalı, yaklaşan 24 Haziran seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletin sandıkta sadece cumhurbaşkanı ve milletvekili seçmeyeceğinin altını çizen Kahtalı, "Milletimiz geleceğine oy verecek" ifadelerini kullandı. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişin bu seçimle sağlanacağını söyleyen Kahtalı, değişimin, dönüşümün ve istikrarın sürmesi için AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyaç olduğunu belirtti. AK Parti kadrolarının milleti tanıyan, hizmetten anlayan kadrolar olduğunu kaydeden Kahtalı: ‘’Daha yapacağımız çok iş, ülkemizin alacağı çok yol var. AK Parti bu ülkenin en güçlü ve istikrarlı partisidir. Milletimiz şimdiye kadar bize hiçbir şekilde desteğini esirgemedi. Cumhurbaşkanımızın, partimizin arkasında Beydağı gibi dimdik durdu; gölgesiyle koruyup kolladı. Her seçimden zaferle ayrıldık. Bu da aziz milletimizin bize olan itimadıyla oldu. Şimdi hedefimiz 24 Haziran’da da milletimizin büyük desteğiyle çifte zaferdir" şeklinde konuştu.
 
"Cumhurbaşkanımı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye karşı girişilen bir kara propaganda var" diyen Kahtalı sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu çığırtkanlığı yapanların hedefinde Türkiye’yi 2002 öncesi olduğu gibi bağımlı bir ülke pozisyonuna sokmak isteyenlerdir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının ABD Başkanının karşısında el pençe divan durmasını isteyenlerdir, ülkeyi koalisyonlarla yönetip ekonomik ve siyasi istikrarsızlığı tekrar getirmek isteyenlerdir, yazar kasaların havada uçuştuğu dönemleri ellerini ovuşturarak izlemek isteyenlerdir, hastane, bakkal, banka kuyruklarının tekrar oluşmasını isteyen karanlık düşüncelerdir, Türkiye’yi tek dişi kalmış medeniyet canavarlarına yem etmek isteyenlerdir. Allah’ın izniyle milletimiz bu kabusların bir daha yaşanmasına asla izin vermeyecektir. AK Parti’nin ışığı, Cumhurbaşkanımızın liderliği ile ‘Durmak yok yola devam edeceğiz."
 
 


ETİKETLER : Malatya Milletvekili Adayı Seçim Çalık Çakır Kahtalı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Mobilbahis - Asyabahis - Bets10 Adresi - bahis siteleri
CasinoMaxi
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Haber
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Erken Seçim
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
kartal escort alanya Escort konya escort porno izle manavgat escort
izmir escort bayan izmir bayan escort antalya escort bayanlar izmir escort kızlar porno indir mobil porno bursa escort bayan

ataky escort avclar escort bayan ili escort mecidiyeky escort mecidiyeky escort bayan sitesi esenyurt escort bayan sayfas istanbul escorts irinevler escort bayan halkal escort kzlar esenyurt escort