ERTV Uydu Frekans Bilgileri
ERTV Uydu Frekans Bilgileri

Dershane Ankara

Bakan Tüfenkci'den 'Sandığa Gidin' Çağrısı!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği seçimleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor.
Bu haber 2018-06-20 17:21:05 eklenmiş ve 227 kez goruntulenmiştir.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 
 
MASKİ’nin hizmetlerinden memnuniyetlerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Büyükşehir ailesi olarak gerek ana hizmet binamız, gerek MASKİ’miz, gerekse şirketlerimizler birlikte çok büyük bir aileyiz. Malatyamızın daha modern ve gelişmiş bir şehir olması için özveriyle çalışan bir ekip var. MASKİ Genel Müdürlüğümüz şehrimizin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını yenilemek için çalışmalar gerçekleştiriyor. Malatya merkez Yeşilyurt, Battalgazi ve diğer 11 ilçemizde ihtiyaç doğrultusunda altyapı yenileme çalışmaları yapıyor. Kullanım ömrünü tamamlamış altyapıyı tamamen yenileyerek gelecek nesillerimize sağlam ve modern altyapılı bir Malatya bırakmak için gece gündüz çalışıyor. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a ve MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu’ya teşekkür ederek sözlerine başlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, “MASKİ Genel Müdürlüğü görevine yeni atanan Ertan Mumcu’ya yeni görevinde başarılar diliyorum. Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte kurulan ve çok kısa sürede yapılanmasını tamamlayan MASKİ’miz Malatya’mıza çok önemli ve ciddi hizmetler yaptı. Malatya merkez ve ilçelerinin tamamında yaklaşık 350 milyonluk bir yatırıma imza attı. Malatya’nın tamamının topyekun su ve kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi için ciddi yatırımlar gerçekleştirdi. Yapılan yatırımların çoğu yerin altında olduğu için Malatyalı hemşehrilerimizin büyük bir kısmı işin dışarı görünen tarafı olan toz ve toprağın verdiği rahatsızlıktan haberdar oldu. Ama MASKİ’miz Malatya Büyükşehir Belediyemizin katkısıyla çok ciddi bir yatırım hamlesi yaptı. İnşallah bunun meyvelerini çok kısa zamanda alacağız. MASKİ Genel Müdürlüğümüz uzun yıllar hizmet gitmeyen bölgelerde çalışmalar gerçekleştirerek vatandaşlarımızı hizmetle buluşturdu. Özellikle Doğu Kollektörü Hattı projesini hayata geçirerek Doğu Bölgemizin kanalizasyon altyapısını yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyor. İnşallah belirlenen zamanda çalışmalar tamamlanacak. Malatya’nın kanalizasyon ve su sorununu çözmek noktasındaki gayretleri ile hedeflerine ulaşırlar” diye konuştu. 
 
 
Bakan Tüfenkci Hilton Otel’deki konuşmasında ise Malatya’ya yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında konuştu ve “Kuzeyi güneye bağlayacak yolu Malatya’dan geçireceklerini söyleyerek, “Malatya’yı tüm yolların kesiştiği ve ticaretin geliştiği bir kavşak haline getireceğiz” dedi. 
 
AK Parti'nin Türkiye’de 23 süper proje gerçekleştirdiğini ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bunlar bizim cari açığımızı kapatacak büyük projeler. Hani Başbakanımız diyor ya, ‘terzi usulü pilav projeler, teşvikler’. Onlardan birisini de bu dönemde biz Malatya’ya kazandırdık. Tam bin 480 insan oradan ekmek yiyecek, iş bulacak, aş bulacak güneş panellerini üreten bir fabrikayı, güneş enerjisi üreten fabrikayı Malatya’ya kazandırdık. İkinci organize sanayinin içerisine oradaki fabrikaların ara elemanını karşılayacak gençlerimiz orada iş bulsun diye. İnönü Üniversitesi ile beraber kurduğumuz eski parayla 40 milyara mal olacak bir kampüs kuruyoruz. Üniversitenin bir parçasını da oraya kuruyoruz ki oradaki gençlerimiz iş bulsun diye” şeklinde konuştu. 
 
Kuzeyi güneye bağlayacak yolu Malatya’dan geçireceklerini söyleyen Bakan Tüfenkci, “Trabzon - Gümüşhane - Erzincan - Kemaliye - Arapgir - Yazıhan’da buradan bir kolu Diyarbakır bir kolu İskenderun limanına gidecek ihalesini de tam 1 katrilyona yaptığımız buradan Başbakanımıza teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Böylelikle Malatya’yı tüm yolların kesiştiği ticaretin geliştiği bir kavşak haline getireceğiz” diye konuştu. 
 
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Özsan Sanayi Sitesi’nde ki esnaflarla bir araya gelerek  vatandaşlara sandığa gidin çağrısında bulundu. Burada konuşan Bakan Tüfenkci, 24 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek, sanayi esnafının bir oyuyla Türkiye'de birçok şeyi değiştireceğini bildiğini vurguladı. 
 
Türkiye’yi terör kıskacıyla dize getiremeyenlerin ekonomi kıskacıyla dize getirmeye çalıştıklarına dikkat çeken Bakan Tüfenkci, “Bu operasyonlar Allah’ın izniyle 24 Haziran’da ‘1’ oyunuzla bozulacak” dedi. 
 
Tüfenkci, AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" şiarıyla hizmet ve erdemliler hareketi olarak yola çıktığını kaydederek, şöyle devam etti: 
“AK Parti Türkiye'de Allah'a hamd olsun bir sessiz devrim gerçekleştirdi. Yollarla, köprülerle, hastanelerle, limanlarıyla, üniversitelerle, havayolu, demiryolu ve karayoluyla bu devrimi gerçekleştirdi, uzakları yakın, hayalleri gerçek etti. AK Parti, sorunları torunlara havale eden bir parti olmadı. Başbakanımızın da her zaman ifade ettiği gibi sorunların üzerine gittik, gitmeye de devam ettik. Esnafımız büyüsün ki tüccarımız büyüsün, tüccarımız büyüsün ki sanayicimiz büyüsün, sanayicimiz büyüsün ki ihracatımız büyüsün düsturu içerisinde Türkiye'yi kalkındırma noktasında gayret gösteriyoruz." 
 
AK Parti hükümetlerinin şehir içine sıkışan sanayiyi şehir dışına taşıma noktasında projeler gerçekleştirdiğini ve 10 ilde pilot projeler başlattığını hatırlatan Bakan Tüfenkci, bu illere Malatya ve Elazığ'ı da eklediklerini, başarılı olursa tüm illerde projeyi hayata geçireceklerini aktardı. 
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci sanayicinin kalifiye eleman bulmakta sıkıntı yaşadığını, bununla ilgili olarak AK Parti hükümetlerinin çok ciddi destek verdiğine dikkat çekerek, “Hem kalfayı yetiştirme noktasında maddi anlamda destek veriyoruz, hem de siz alıp yetiştirirseniz bir yıllık ücretlerini biz veriyoruz. Şimdi hayata geçirdiğimiz, özellikle küçük esnafımızın yararlanmasını istediğimiz ve adını 'bir senden bir benden' koyduğumuz bir proje var. Bu projeyle yeni, genç bir arkadaşımızı iş başı yaptırdığınızda 6 aylık ücretini, sigortasını, vergi ve stopajın tamamını bizler veriyoruz. Bu da özellikle küçük esnafımız için gerçekten çok önemli bir destek. Yeni yapacağımız bu sanayi alanına buradan size söz veriyorum kalfa, çırak ve usta yetiştirecek bir okulu da o projede yapalım” şeklinde konuştu. 
 
24 Haziran’ın ülkenin kaderini değiştirecek bir seçim olduğunu vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Yeni bir sistem kuruyoruz. Bu sisteme Türkiye'nin bekası, istikbali ve istiklali ile ilgili bir sorun olduğu için geçtik. İnanın bu sanayilerde çalışan Suriyelilerden başlarına geleni dinlerseniz ne oyunlar oynandığını, o oyunların aynısını bir başka İslam coğrafyasında da oynandığını görürsünüz. 15 Temmuz boşuna planlanmadı, yapılmadı, arkasındaki güçler de boşuna Türkiye üzerine hesaplar yapmadı. Ama o gün o planı sizler bozdunuz, sizler o gün sivil direnişi nedir gösterdiğiniz. Allah'ın izniyle 24 Haziran'da da yine sizler sandıklara sahip çıkarak bu oyunu bozacaksınız. Her bir kardeşim sandıklara giderek demokratik haklarını kullansın. Sandığa gitmek çok önemli. Bütün kardeşlerim bu demokratik haklarını kullansın ve Türkiye'nin geleceğinde izleri, oyları olsun” diye konuştu. 
 
 
Bakan Bülent Tüfenkci, Malatya Doğu ve Kuzey garajlarını ziyaret ederek, şoför esnafıyla ve yolcularla sohbet etti. Ziyaretlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci, hayat devam ettiği sürece sorunlar oluşabileceğini bu sorunların çözümünde siyasetin büyük rol oynadığını ifade etti. 
 
Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'da önemli bir seçime gittiklerini kaydederek, AK Parti'nin sorunları torunlara havale etmediğinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her zaman çözüm odaklı çalıştıklarını ve seçimlerin ardından da aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Tüfenkci, “Önemli olan Türkiye'nin birliği ve beraberliği. Türkiye'nin aşamayacağı hiçbir sorun yok. Ülkemizin insanları, doğal kaynakları ve özellikle girişimci ruhları, bir yandan Malatya'nın kalkınması, bir yandan da Türkiye'nin kalkınması için önemli. Biz dün ve bugün olduğu gibi yarın da özellikle insanlarımızın, esnaflarımızın, esnaf kardeşlerimizin önünü açmak için çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Milletimiz bize güçlü bir destek verirse, hizmetlerimizi de hem hükumet hem de mecliste, millete hizmet yolunda devam edeceğiz” dedi. 
 
Bakan Tüfenkci, ticari araçlar için ÖTV muafiyeti getirdiklerini ve bunu belli bir zaman dilimine sıkıştırmadıklarını anımsatarak, “Bu sayede esnaflarımız araçlarını değiştirmek istedikleri zaman bu uygulamadan faydalanabiliyorlar. İmar barışı noktasında da tüm vatandaşlarımız ve özellikle de esnaflarımız çok mutlu” ifadelerini kullandı. 
 
Bakan Tüfenkci, AK Parti hükumetleri zamanında yapılan icraatların partinin milletle el sıkışması, kucaklaşması ve sorunları çözme noktasında göstermiş olduğu irade olduğunu vurgulayarak, “Kimsenin şüphesi olmasın, 24 Haziran'da bize güçlü destek verilirse yine sorunları çözecek de AK Parti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığı hükümetini kuracak ve yine hizmete daha hızlı ve etkin bir şekilde devam edecek” dedi. 
 
AK Parti olarak sorunların üzerine iradeyle, cesaretle ve erdemle gitme noktasında hiçbir eksiklerinin olmadığına işaret eden Bakan Tüfenkci, “Cumhurbaşkanımızın 16 yıllık birikimiyle, devlet tecrübesiyle, ülke yönetiminde göstermiş olduğu başarıyla, hem ülkenin güvenliğini sağlama hem de kalkındırma, insanların refah seviyesini artırma, ticareti geliştirme noktasındaki, esnaflara destek noktasındaki kararlılığımızı önümüzdeki günlerde de sürdüreceğiz” diye konuştu. 
 
 

 
 

ETİKETLER : Malatya Seçim Bakan Tüfenkci
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Mobilbahis - Asyabahis - Bets10 Adresi - bahis siteleri
CasinoMaxi
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Haber
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Erken Seçim
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
kartal escort alanya Escort konya escort porno izle manavgat escort
izmir escort bayan izmir bayan escort antalya escort bayanlar izmir escort kızlar porno indir mobil porno bursa escort bayan

ataky escort avclar escort bayan ili escort mecidiyeky escort mecidiyeky escort bayan sitesi esenyurt escort bayan sayfas istanbul escorts irinevler escort bayan halkal escort kzlar esenyurt escort