Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

beylikdüzü escort

Maski'den Şaka Gibi Açıklama

Malatya’da son aylarda sık sık yaşanan su kesintileri vatandaşı çileden çıkardı. Şimdiye kadar vatandaşın sesine hiçbir şekilde kulak vermeyen MASKİ Genel Müdürlüğü sonunda konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Ama açıklama sadece günü kurtarmaya yönelik. MASKİ, son 10 yılın en kurak yılını yaşadığımızı belirtti ve içme suyunun tasarruflu kullanılması için çağrıda bulundu.
Bu haber 2016-12-26 19:15:10 eklenmiş ve 939 kez görüntülenmiştir.
ted_300_250
Malatya’da son aylarda özellikle de son haftalarda sık sık yaşanan su kesintileri vatandaşı çileden çıkardı. Battalgazi ilçesi Eskimalatya ve civarındaki yerleşim yerleri başta olmak üzere,  onlarca mahallede vatandaş kış günü içecek su dahi bulamıyor. 
 
Malatya’nın içme suyunda yüzde 70’e varan kayıp-kaçak oranının önüne geçemeyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), depolardaki su seviyesinin düşmesi sonucu büyük bölümü Battalgazi ilçesinde olmak üzere 22 mahalleye su veremiyor. Üstelik vatandaş hiçbir şekilde MASKİ’ye ulaşıp derdini de anlatamıyor.
 
Bütün gözleri ve tepkileri üzerine çeken Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü sonunda bir açıklama yaptı.
 
MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir 2016 yılının yaz ve sonbaharında yağışın çok az olduğunu kaydederek,  “Yağış miktarının 2015 yılına oranla yaklaşık yüzde 50 oranında azaldığını ve şehrin su ihtiyacını karşılayan Gündüzbey Kaptaj kaynağında 
son bir ayda 300 litre düşüş yaşandığını, sistemlerinde herhangi bir arıza olmamasına rağmen suyun yetmediğini belirtti.
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, son 10 yılın en kurak yılını yaşadığımızı belirtti. Buna bağlı olarak içmesuyu kaynaklarının yeterince beslenemediğini hatırlatarak içmesuyu’nun tasarruflu kullanılması için çağrıda bulundu. 
 
Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir 2016 yılının ilk 10 ayında toplam yağış oranının bir metre kareye 222 kg olduğunu söyledi. 2016 yılının yaz ve sonbaharında yağışın çok çok az olduğunu kaydeden Dr. Özdemir,  “Yağış miktarının 2015 yılına oranla yaklaşık yüzde 50 oranında azaldı. Şehrimizin su ihtiyacını karşılayan Gündüzbey Kaptaj kaynağımızda 2016 Ağustos ayına göre toplamda 1.000 litre düşüş yaşanmıştır.  Son bir ayda 300 litre düşüş var. Sistemimizde her hangi bir arıza olmamasına rağmen su yetmemektedir. Bu sebepten  Kaptaj’daki debi değişiklilerine göre 45 gün boyunca 53 mahallede Gece 00:00 ile 06:00 arasında su kesintisi yapılacaktır. Su kesintisi uygulanacak mahalleler; Tecde, Aşağıbağlar, Cemal Gürsel, Beydağı, Yamaç, Fırat, Çöşnük, Yıldıztepe, Hasan Varol, Başharık (kısmi olarak), Paşaköşkü, Hacıabdi, Ataköy, Zaviye, Şeyhbayram, Abdulgaffar, Samanlı, Çilesiz, Koyunoğlu, Büyük ve Küçük Mustafapaşa, Çukurdere, Aslanbey, Nuriye, Özalper, Turgut Özal, Karakavak, Hocalar, Özsan Sanayi (Kısmi olarak), Karşıyaka, Kiltepe, Yeşilkaynak, Fatih, Koşu, Gazi, Cumhuriyet, Atatürk, Seyran, Yaka, Hoca Ahmet Yesevi, Yakınca, Bostanbaşı onbin konutlar, Gündüzbey, Yakınkent, Hıroğlu, Eski Yeşilyurt merkezi, Orduzu, Hanımınçiftliği, Karahan, Meydanbaşı, Alacakapı ve Toptaşı mahalleleridir.”dedi
 
MASKİ Genel Müdürlüğü olarak altyapı çalışmalarına ağırlık vermekteyiz. Büyükşehir öncesi dönemde merkeze yakın ilçe ve belde belediyelerinin farklı altyapı uygulamaları mevcuttu. Söz konusu altyapı farklılıklarını gidermek için ekiplerimiz 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdürmektedir. Gelecekte su kesintilerinin minimuma ineceği bir Malatya için ölçülebilir ve kontrol edilebilir altyapı çalışmalarımız sürecektir. Bu çalışmalar esnasında bölgesel su kesintileri yaşanmıştır, yeni hat ve bağlantı çalışmaları ssırasında su kesintileri sürecektir. 
 
Daha iyi ve yaşanabilir bir Malatya için; daha etkin su kullanımı önem arz etmektedir. Saygıdeğer Malatyalı hemşehrilerimizin su kullanımında israftan kaçınmaları uzun vadede daha etkin bir su kullanımını sağlayacak ve tüm şehrimizi rahatlatacaktır. Bu açıdan hemşehrilerimizin su tasarrufu konusuna önem vermelerini rica ediyoruz. Mağdur olunmaması için suyun tasarruflu olarak kullanılması ve kesintilerden önce tedbirlerin alınması önemle rica olunur.
 
 
ERTV HABER MERKEZİ/Bülten


ETİKETLER : MASKİ su kesintisi açıklama gündem
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Orhan 2016-12-28 17:00:17
Temel İnsan ihtiyaçlarının başında su gelir. Bunlar kesin su kesintisi olan mahaller de oturmuyorlardır. Ev şuan ağzına kadar bulaşık dolu. Cepte para yok hazır su alamıyorum. Ama Allah şahittir ki seçim zamanı size oy veren elim kopsun.
SU SORUNU
İsmail 2016-12-26 21:38:14
Hergün suyun kesilmesine ilk defa rastlıyorum. Malatya kayısısıyla olduğu kadar suyuyla da meşhur.Ayrıca su faturaları iki kat daha fazla geliyor ve buna rağmen tasarruftan bahsediyosunuz.Şuan sorumlulara küfretmek istiyorum ve mümkünse kene gibi yapışmasınlar koltuklarına bıraksınlar görevlerini 21. yüzyılda suyun bol olduğu bir memleketi bu hale getirenler ve bizleri mağdur edenler inşallah cezalarını bulacaklardır.Ben hakkımı helal etmiyorum görevini düzgün yapmayıp insanlarımızı mağdur edenlere..
Mobil
Osman yamuk 2016-12-26 20:26:25
Neyin doktoru bu
Toplam 3 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
ted_300_250

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni stadyumun ismi sizce ne olmalı?
Şehid Yarbay Songül Yakut Stadyumu
Battalgazi Stadyumu
Turgut Özal Stadyumu
Kayısı Stadyumu
İnönü Stadyumu

© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Haber
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Erken Seçim
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş