Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

MUFF Açıklaması Valilikten Geldi

Malatya Film Festivali iptal mi edildi, İleri bir tarihe mi alındı? Daha önce iptal edildiği festival sorumlusunun sosyal hesabından yaptığı açıklamayla gündeme gelen festival bugün de Valiliğin açıklamasıyla yeniden gündeme geldi. Valilik Festivalin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.
Bu haber 2016-10-04 17:12:08 eklenmiş ve 360 kez görüntülenmiştir.
ted_300_250
Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada, bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali’nin ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. 
 
Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada film festivallerinin hem sinemanın hem de düzenlendiği illerin tanıtımına büyük katkı sağladığı belirtilerek “Bu düşüncelerle 2010 yılından itibaren Malatya Valiliğince Kayısı Araştırma, Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından Malatya Valiliğinin koordinasyonunda Malatya Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, İnönü Üniversitesi, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansının destekleriyle düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) yapıldığı iller itibariyle kendinden söz ettirip Adana ve Antalya film festivalinden sonra anılan bir festival özelliğine kavuşmuştur.
 
Festival organizasyonunun geniş katılımcı kuruluşlara rağmen sadece Valilik Makamı üzerinden yürütülmesi ve bu görevin de Koordinatör olarak bir Vali Yardımcısına yükletilmesi her iki yılda bir Vali Yardımcısının tayin veya başka sebeplerle ilimizden ayrılması festivalin kurumsal bir yapıya kavuşturulması gerektiği gerçeğini de ortaya çıkarmaktadır” ifadelerine yer verildi.
 
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalarda Malatya Valiliği’nde görevli 3 Vali Yardımcısının memuriyet görevine son verildiğinin belirtildiği açıklamada görevine son verilen Vali Yardımcılarının içlerinde 6 ve 7. Malatya Uluslararası Film Festivalinin koordinatörü olarak görev yapan Vali Yardımcısının da bulunduğu ifade edildi.
15 Temmuz’dan sonra valilik başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlar tarafından FETÖ’ye karşı önemli bir mücadele verildiğinin belirtildiği açıklamada film festivalinin yürütülmesi için gerçekleştirilen önemli maddi yükümlülükler ve sorumlulukların yer aldığı sözleşmelerin görevine son verilen Vali Yardımcısı tarafından imza altına alındığının da önemine değinildi.
 
Malatya Uluslar arası Film Festivalinin iptal edilmediği sadece ileri bir tarihe ertelendiğinin belirtildiği açıklama, “Festivali benimseyen, destekleyen ve her yıl düzenlenmesinin ilimize olumlu katkılarının olduğunu düşünen Malatya halkı ve sanatseverler şunu bilmelidirler ki Malatya Uluslararası Film Festivali iptal edilmemiştir. Sadece ileri bir tarihe ertelenmiştir. 2017 yılında daha önce gerçekleştirilen organizasyonlarda görülen aksaklıkların giderilerek kültürel ve sanatsal boyutlarının daha da geliştirilerek ve uluslararası kimliği daha da ön plana çıkarılarak, hem ülkemiz de, hem de yurt dışında adından daha çok bahsedilen bir film festivali haline getirilmesi ana hedefimizdir.
Başta Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Üniversitemiz, Mesleki Kuruluşlarımız ve diğer katılımcılar ile ilimizin kültürel, sosyal gelişimine katkı sunacak, aynı zamanda önemli turizm hareketliliği ve ekonomik girdi sağlayacak Uluslararası Film Festivalinin, elimizde olmayan ve yukarıda ifade edilen nedenlerden dolayı sağlıklı olarak ve istenilen düzeyde gerçekleştirilemeyeceği ve bir ay gibi kısa bir zaman kalmasına rağmen zorunlu gecikmeler nedeniyle planlanan süre içerisinde sonuçlandırılamayacağı tespitleri ile ve bu haliyle devam edilmesi durumunda daha fazla tepki ve eleştirilerin olacağı bundan da Malatya markasının zarar göreceği düşüncesi ile; Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) kutlama komitesi olarak 04-10 Kasım 2016 tarihleri arasında 7’incisi düzenlenecek Uluslararası Malatya Film Festivali’nin ileri bir tarihe ertelenmesi kararlaştırılmıştır.
Gerçekleştirilen erteleme nedeniyle kültürel ve sanatsal işlevi daha güçlü, daha etkin bir festivalin sözünü verirken, film festivalindeki yarışmalara katılan, söyleşi ve diğer etkinliklere katılmak isteyen sinema insanlarımızdan ve ödüle layık görülen sanatçılarımızdan ve sinema tutkunlarından, izleyicilerden ve Malatya halkından bizi anlayışla karşılamalarını diliyoruz.
2017 yılında başta Valiliğimiz olmak üzere Malatya Film Festivali yürütme, icra ve danışma kurulları ve şehrin tüm katmanları ile birlikte daha iyi organize olmuş ve kurumsal bir kimliğe kavuşturulmuş film festivalinin gerçekleştirilmesi ana hedefimizdir. 7. Malatya Uluslararası Film Festivali Düzenleme Komitesi adına saygı ile duyurulur” ifadeleri yer aldı. 
 
KAYNAK: İHA

ETİKETLER : MUFF Malatya Film Festivali Festival iptal Festival ileri bir tarihe ertelendi Valilik açıkladı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MALATYA haberleri
ted_300_250

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni stadyumun ismi sizce ne olmalı?
Şehid Yarbay Songül Yakut Stadyumu
Battalgazi Stadyumu
Turgut Özal Stadyumu
Kayısı Stadyumu
İnönü Stadyumu

© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Haber
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Erken Seçim
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş