Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

beylikdüzü escort

Zirve’de Karar 9 Yıl Sonra Çıkıyor

Zirve Yayınevi davasında karar 9 yıl 5 ay 10 gün sonra 28 Eylül Çarşamba günü çıkıyor.
Bu haber 2016-09-26 11:31:55 eklenmiş ve 461 kez görüntülenmiştir.
ted_300_250
Malatya’da 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve 3 misyonerin öldürüldüğü Zirve yayınevi davası ile ilgili kararı Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi 28 Eylül 2016 tarihindeki 115. duruşmada açıklayacak. 7 sanıkla başlayan dava önce 9 sanığı, ardından 21 sanıkla devam ederken, dava süresinde 3 ayrı iddianame ve 3 ayrı mütalaa hazırlandı. Davada en ilginç ve en dikkat çeken konu ise davaya Mart 2014 öncesine kadar bakan 2 mahkeme başkanı, 5 savcı, 2 mahkeme üyesinin FETÖ nedeniyle mesleklerinden ihraç edilmiş olması. 
Mağdur avukatlarınca “Ergenekon”  “Kafes Eylem Planı” ve “Kozmik Oda” belgelerinin en çok talep edildiği davanın 4 Nisan 2014 tarihili 3. Mütalaasında Ergenekon iddialarının davaya iliştirildiği üçüncü iddianamede yer alan iddiaların hiç biri son mütalaada yer almadı. Mütalaada 21 sanık için örgüt iddiası suçundan beraat istendi.  Mütalaa da cinayetin asıl failleri Emre Günaydın, Hamit Çeker, Cumali Özdemir, Salih Gürler ve  Abuzer Yıldırım hakkında  “tasarlayarak ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek insan öldürme suçundan” 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.
 
 ZİRVE DAVASININ 9 YIL 5 AYLIK SÜRECİ…
-18 Nisan 2007 tarihinde Malatya merkez Niyazi Mısrı Caddesi Ağbaba İş Merkezi’nin üçüncü katında meydana gelen ve kamuoyunda Zirve Yayınevi Cinayeti olarak bilinen olay da Hıristiyan Protestan Cemaati’nin misyonerleri olarak belirtilen Alman Tilmann Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel öldürüldü. Olay anında hemen sonra cinayetlerle ilgili olarak kaçmak isterken üçüncü kattan yere düşen Emre Günaydın yaralı olarak, diğer sanıklar Abuzer Yıldırım, Salih Gürler, Cuma Özdemir ve Hamit Çeker suçüstü yakalanmışlardı.
 -5 Eylül 2007 tarihinde Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğince olay yerinde suç üstü yakalanan sanıkları Emre Günaydın, Cuma Özdemir, Abuzer Yıldırım, Hamit Çeker, Salih Gürler ile diğer sanıklar Kürşat Kocadağ ve Mehmet Gökçe hakkında düzenlenen iddianame ile kamu davası açıldı ve bu sanıklar Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı.
 -5 Eylül 2007 tarihinde Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğince aynı soruşturma kapsamında; Abdullah Mahmut Kudaş, Mehmet Uludağ, Muammer Özdemir, Turna Işıklı, Mesut Taşdelen, Ozan Dağhan Çobanoğlu, Varol Bülent Aral, Ruhi Polat adlı şüpheliler hakkında Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.
 -14 Kasım 2008 tarihinde Zirve Yayınevi Davasının kilit ismi Emre Günaydın, cezaevinde Cumhuriyet Savcısına verdiği ifadesinde kendisini azmettiren kişinin Varol Bülent Aral olduğunu iddia etti.
 -21 Kasım 2008 tarihinde Zirve Yayınevi Davasının 13. duruşması esnasında Cumhuriyet savcısının, kendisini azmettirdiğini söylediği Bülent Varol Aral ile ilgili sorusuna Emre Günaydın, "Bülent Varol Aral, beni bir şekilde gelip buluyordu. Bana devlet desteği sağlanacağını söyledi" şeklinde cevap verdi.
 -4 Şubat 2009 tarihinde 3 ay önce tanık olarak dinlenen Varol Bülent Aral hakkında, azmettirici olduğu gerekçesiyle tutuklama kararı verildi.
 -9 Nisan 2009 tarihinde Varol Bülent Aral ve Zirve Yayınevi’nin eski çalışanı Hüseyin Yelki hakkında düzenlenen ek iddianame ile dava açılarak, bu iddianame Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk dava ile birleştirildi. Söz konusu ek iddianame davanın ikinci iddianamesi oldu.
 -22 Mayıs 2009 tarihinde Varol Bülent Aral ile birlikte azmettirici olarak tutuklanan Zirve Yayınevinin eski çalışanı Hüseyin Yelki, 4 ay sonra tahliye edilerek cezaevinden çıkartıldı. 
-21 Ağustos 2009 tarihindeki 20. Duruşmada Emre Günaydın, "Ben ceza indirimi almak için Varol Bülent Aral'ı söylemiştim. Şimdi kolumuzu kurtaramıyoruz. Yatacak yeri yoktu. Bu olaylarla ilgisi yoktur. Bana herhangi bir tavsiyesi yoktur. Kendi kendine derin devlet süsü veriyor. Biz bu olayı yapmaktan çok, bu adamı bu ülkenin başına bela ettik. Vallahi, billahi elimizi verdik, kolumuzu alamıyoruz" dedi. Mahkeme Heyeti azmettirici olarak tutuklanan Varol Bülent Aral hakkında tahliye kararı verdi.
 -13 Kasım 2009 tarihinde 22. duruşmada Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan, mahkemenin Zirve olayı ile Ergenekon Terör Örgütü arasında bağlantı olup olmadığı yönünde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yazı istenmesi ile ilgili ara karardan vazgeçilmesini talep ederek, mütalaanın hazır olduğunu bildirdi. 
-29 Şubat 2010 tarihinde Zirve Yayınevi'nin 24. duruşmasında Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan mahkemeye mütalaasını vererek, tutuklu 5 sanık hakkında "Terör, kasten adam öldürme, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve yağmaya teşebbüs" suçlarından ceza istedi. Cumhuriyet Savcısı, olayın bir terör olayı olduğunu ve Emre Günaydın'ın terör örgütünün kurucusu ve yöneticisi olduğunu, diğer sanıklar Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Salih Gürler'in ise terör örgütü üyesi olduğunu iddia etti.
Cumhuriyet Savcısı mütalaasında Emre Günaydın'a "Terör örgütü kurucusu ve yöneticisi olmak suçundan " 22 yıl, 3 kişiyi kasten öldürmek suçundan 3'kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, 3 kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçundan 63'er yıl hapis ve Yağmaya teşebbüs suçundan 16 yıl hapis talep etti. Cumhuriyet Savcısı sanıklar Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Salih Gürler hakkında ise "Terör örgütü üyesi olmak" suçundan 15'er yıl, 3 kişiyi kasten öldürmek suçundan 3'er kez müebbet hapis cezası, 3 kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçundan 63'er yıl, yağmaya teşebbüs suçundan 16'şar yıl hapis talep etti. Cumhuriyet Savcısı davada yargılanan diğer sanıklar Kürşat Kocadağ, Mehmet Gökçe, Varol Bülent Aral ile Hüseyin Yelki'nin haklarındaki suçlamalardan dolayı beratlarına karar verilmesini talep etti.  Cumhuriyet Savcısı, dava kapsamında adli emanette bulunan ve Emre Günaydın'ın ev aramasında çıkan İncil ve İsa'nın Acıları adlı kitapların Emre Günaydın'a aide edilmesini istedi.
 - 15 Nisan 2010 tarihindeki Zirve Yayınevi'nin 25. duruşmasında bir önceki duruşma sunulmuş olan mütalaa üzerine son savunmaları alması beklenen mahkeme heyeti, mağdur avukatlarının  (Erdal Doğan ve Orhan Kemal Cengiz) talepleri üzerine Zirve olayı ile Kafes Eylem Planı arasında bir bağ olup olmadığı sonucuna varmak için Kafes Eylem Planı iddianamesini mahkeme dosyasına koyarak incelemeye aldı.
 -14 Mayıs 2010 tarihinde, her duruşmaya Büyükelçilikten bir memurunu duruşmayı izlemek üzere Malatya’ya gönderen Almanya Büyükelçiliği, bu kez davaya büyükelçilik statünde izlemeye başladı ve 26. duruşmaya Almanya Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz’da katıldı.
-25 Haziran 2010 tarihindeki 27. duruşmada Zirve Yayınevi'nin davasına bakan Malatya 3. Ağır Ceza Başkanı Eray Gültekin, meşhur olmak isteyenlerin mahkemeye dilekçe gönderdiğini vurgulayarak, "Herkes dilekçe gönderiyor. Toplumda meşhur olmak istiyorlar" dedi.
-20 Ağustos 2010 tarihindeki 28. duruşmada mahkeme heyeti Sanık Varol Bülent Aral'ın akıl sağlığına ilişkin varsa tedavi evrakları ve raporlarının bulunduğu cezaevi müdürlüğünden istenilmesine karar verdi.
 
KAÇAK ESKİ SAVCI ÖZ AVUKATLARA NE DEMİŞ?
-20 Ağustos 2010 tarihindeki 28. duruşma sonrası açıklama yapan mağdur avukatlarından Erdal Doğan, “İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Kafes Eylem Planı ile ilgili olarak açılan davanın, Zirve Yayınevi Davası ile hukuki ve fiili bir bağlantısı olduğu konusunda bir tartışma yok bizim açımızda. Bu davanın çok daha önceden İstanbul'daki Ergenekon davası ile birleştirilmesi gerekirdi. Kafes Eylem Planı ile ilgili iddianame açılmadan önce, biz müdahil vekilleri olarak bu soruşturmaları başlatan, Ergenekon'a start veren Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz beyle görüşmüştük. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'nın bu davanın derinleştirilmesi ve genişletilmesi konusunda müdahale ettiğini bize belirtti. bu konu Andıç meselesinde de, Burada Zirve Yayınevi olayı olduğu dönemde 2. Ordu Komutanlığı yapan Hasan Iğsız'ın ifadesinin alınması konusunda da İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'nı müdahalesi ile yine karşı karşıya kaldık. Kafes Eylem Planı klasörlerinde Zirve Yayınevi olayı ile ilgili bağlantı hukuki ve fiziki olarak çok net bir şekilde belirtiliyor.” dedi. 
-15 Ekim 2010 tarihindeki Zirve Yayınevi davasının 29. duruşmasında daha önce azmettirme suçundan tutuklanan ve hakkında tahliye kararı verilen, Cumhuriyet Savcısının da 5 duruşma önce mütalaasında beraat edilmesini istediği sanık Varol Bülent Aral'ın yeniden tutuklanmasına karar verildi.
 
-3 Aralık 2010 tarihindeki 30. duruşmasında sanık Abuzer Yıldırım'ın avukatı Mert Eryılmaz, sanıklara "misyonerlerin tahriklerinden" dolayı cezada indirimi yapılmasını talep ederek, yüksek sesle bağırması ve mahkeme başkanının uyarısını dinlememesi üzerine mahkeme salonundan ağzı kapatılarak mahkemeden çıkartıldı.
-20 Ocak 2011 tarihinde 31. duruşmasında gasp suçundan Malatya cezaevinde bulunan Veysel Şahin'in dinlenmesi için gizli oturum yapılmasına karar verildi.
 
- 17 Mart 2011 tarihinde İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nca (Zekeriya Öz)  başlatılan soruşturmada, eski Malatya İl Jandarma Komutanı emekli Kurmay Albay Mehmet Ülger ile birlikte toplam 7 kişi tutuklandı.
-29 Nisan 2011 tarihindeki 33. Duruşmaya Özel Yetkili Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na yeni atanan mahkemenin üyesi Hayrettin Kısa, ilk kez davayı başkan olarak baktı. Eski Başkan Eray Gültekin Yargıtay Üyeliğine atandı.
-29 Nisan 2011 tarihindeki 33. Duruşmada sanık Varol Bülent Aral, Zirve yayınevi cinayeti ile ilgili olarak bir ciddi bir şekilde konuşarak olayın gerçek yüzünü anlatıyormuş gibi yaparak konuşmasını, “Söylediklerim yalanda değil, doğruda değil. Bir kurgulama yaptım. Bu bir gerçek değil. Bu bir kurgu. Bütün bunları davanın bir parçası olarak mahkemenizin yaptığı hatalardan dolayı yaptım. Mahkemenin yaptığı yanlışı ortaya koymak için kurgu kurdum. Ben bir daha ispat olmadan kimsenin
konuşmaması için böyle bir kurgu kurdum" şeklindeki ifadelerle tamamladı. Mahkeme heyeti ve duruşmada bulunanlar ise ciddi ciddi dinledikleri Aral’ın son cümleleri üzerine büyük bir şok yaşadılar. 
-16 Aralık 2011 tarihindeki 36. Duruşmada eski bazı ifadelerini ret eden tanık Ercan Genli, “Savcıya ifade verirken, uyuşturucu ve alkol almıştım, hatırlamıyorum." dedi. 
 
CİNAYET DAVASINA DARBE SUÇLAMASI İDDİANAMESİ
-8 Haziran 2012 tarihinde İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün  başlattığı soruşturmanın devamı olarak Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğince hazırlanan iddianame Özel Yetkili Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesine sunuldu. Davanın üçüncü iddianamesi ile sanık sayısı 9’dan 21’e yükseldi.  Üçüncü iddianamede 19 sanık yer aldı. Hurşit Tolon, Mehmet Ülger, Haydar Yeşil, Ruhi Abat, Mehmet Çolak, Murat Göktürk, Abdullah Atılgan, İlker Çınar, Adil Akçay, Adem Gedik, Levent Ercan Gelegen, Aykut Saka, Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Salih Gürler, Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Varol Bülent Aral ve Hüseyin Yelki hakkında açılan bu üçüncü 762 sayfalık iddianame 22 Haziran 2012 tarihinde kabul edildi. Sanıklar, “silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, üye olma, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, tasarlayarak kasten adam öldürmeye azmettirme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya azmettirme, konut dokunulmazlığını ihlale azmettirme, nitelikli yağmaya teşebbüse azmettirme” suçlamaları yapıldı.
 
-Ekim 2012 tarihinde Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Zirve Davasına bakan savcıların ve hakimlerin değiştirilmesine tepki gösterdi. Doğan, TMK 10. maddesiyle görevli savcılar Şeref Gürkan ve İsmail Aksoy ile birlikte 2 hakim dosyadan alındı.
 
2012’DE SANIK FETÖ’YU İŞARET ETMİŞ
-3 Eylül 2012 tarihindeki 40. Duruşmada üçüncü iddianame okunmaya başlandı. Duruşmada söz alan sanık Varol Bülent Aral, “Bir General 40 yılda yetişiyor, 40 yıl önce İzmir’de vaaz veren imamın müritleri 40 yıl sonra General olamayacaklarını anlayınca bu tür iddialar atıyorlar.” dedi. Aral’ın sözleri mahkeme başkanı Hayrettin Kısa tarafından kesildi. Bu duruşmayı CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’da izledi.
 
-6 Eylül 2012 tarihindeki 43. Duruşmada Zirve Yayınevi davasının kilit ismi Emre Günaydın, kendilerini yönlendiren hiç kimse olmadığını söyleyerek, "İsim vereceğim zaman cezamın düşeceğini biliyorum. Ama kimsenin günahına giremem" dedi.
 
-13 Mayıs 2013 tarihinden itibaren davanın sanığı ve gizli tanığı eski papaz İlker Çınar’ın ifadesi alınmaya başlandı ve 22 Mayıs günü toplamda 8. günde tamamlanabildi.
 
HÜKÜMETİ YIKMAYA TEŞEBBÜSTEN MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENDİ
-24 Şubat 2014 tarihinde 92. Duruşmada duruşma savcısı Zafer Hazar davanın ikinci mütalaasını mahkemeye sundu. avcı tarafından davanın örgüt kapsamındaki tutuklu sanıkları Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Emekli Albay Mehmet Ülger, Binbaşı Haydar Yeşil, Ruhi Abat, Uzman Çavuş Mehmet Çolak, Astsubay Murat Göktürk, Astsubay Abdullah Atılgın, Varol Bülent Aral ve tutuksuz sanık Hüseyin Yelki hakkında “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ederken, adam öldürmeye azmettirmekten 3 kez, hürriyeti tehdit suçundan 3 kez ve yağmaya teşebbüs suçlarından da 3 kez cezalandırılmalarını talep etti. Savcı mütalaasında sanıklar Astsubay Adil Akçay, Uzman Çavuş Adem Gedik ve Levent Ercan Gelegen için “Örgüt üyeliğinden”, sanık Aykut Saka için de “Örgüte yardım etmek” suçundan ceza talep etti. Mütalaada davanın asıl sanıkları Abuzer Yıldırım, Salih Gürler, Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Emre Günaydın için “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ederken, adam öldürme suçundan da 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet isterken, yine hürriyeti tehdit suçundan 3 kez ve yağmaya teşebbüs suçlarından da 3 kez cezalandırılmalarını talep etti. Mahkeme gizli tanık ve sanık İlker Ç. için de etkin pişmanlık yasasının uygulanmasını talep ederken, tutuksuz sanıklar Kürşat Kocadağ ile Mehmet Gökçe’nin de beraatını talep etti. Söz konusu savcının mütalaasının daha sonraki gelişmelerde çok sayıdaki internet sitesindeki bilgilerin bire bir alınarak mütalaaya yapıştırıldığı ortaya çıkmıştı. Savcı Zafer Hazar FETÖ soruşturması kapsamında görevinden ihraç edilen isimler arasında yer aldı.
 
-24 Şubat 2014 tarihinde 92. Duruşmada tutuklu sanıklar Astsubay Adil Akçay, Uzman Çavuş Adem Gedik hakkında tahliye kararı verildi.
 
-Mart 2014 tarihinde Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri’nin kapatılmasının ardından Zirve Yayınevi davası Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemeye bu tarihten itibaren yeni bir heyet bakmaya başladı.
 
-8 Mart 2014 tarihinde Zirve Yayınevi davasının 5 asıl sanığı olan Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Salih Gürler, yeni yasal düzenleme nedeniyle 7 yıl sonra cezaevinden tahliye edildiler.
 
-10 Haziran 2014 tarihinde Emekli Orgeneral Tolon, yapılan itiraz üzerine Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tahliye edildi.
 
-23 Haziran 2014 tarihinde Hurşit Tolon’un avukatı İlkay Sezer, 2. Mütalaaya tepki göstererek, “Deliller tartışılmadan bir uygulama yapılarak savcılık mütalaasını vermiştir. Mütalaanın ilk bölümü kontrogerilla.com adli internet sitesinden aynı şekilde kopyalama yapılmış. Bizi beylik tabancası ile vursaydınız da, bizi bu sitedeki kopyalama ile vurmasaydınız.” dedi.
 
-24 Haziran 2014 tarihinde, 94. Duruşmada Mahkeme heyeti, 40 aydan beri tutuklu olan Astsubaylar Abdullah Atılgan ve Murat Göktürk, Uzman Çavuş Mehmet Çolak ve Levent Ercan Gelegen hakkında tahliye kararı verdi.
 
-21 Ocak 2015 tarihinde emekli Albay Mehmet Ülger, Binbaşı Haydar Yeşil ve öğretim görevlisi Ruhi Abat 4 yıl aradan sonra tahliye edildi.
-Mart 2016 tarihinde Anayasa Mahkemesi, Zirve Yayınevi davasına sonradan eklenen ve tutuklu yargılanan askerlerin haklarının ihlal edildiğine ve mağdurlara tazminat ödenmesine karar verdi. Kararda dönemsel olarak 8 yılda delillerin toplanılmamış olması eleştirilmişti.
 
-4 Nisan 2014 tarihinde Zirve Yayınevi Davasında 3. mütalaa verildi.  Mütalaa da TUSHAD adlı örgütün için yeterli delil elde edilemediği belirtilerek, örgüt kapsamında yargılanan sanıklar için beraat istendi. Son mütalaa da 21 sanığın örgüt kapsamında beraatı istenirken, 2 sanığın haberleşmenin gizliliğini ihlal suçundan, 5 sanığında cinayetten 3’er kez müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.
 
-15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi sonrasında Malatya Zirve Yayınevi davasında mahkeme başkanı, mahkeme üyesi ve savcı olarak görev alan isimlerin meslekten ihraç edildikleri görüldü. HSYK kararına göre; Zirve davasına bakan mahkemenin başkanları Eray Gültekin ve Hayrettin Kısa, mahkeme üyeleri Bülent Coşkun, Mahmut Mavi, Osman Kandemir, Savcılar Özden Doğan, İsmail Aksoy, Şeref Gürkan ve Zafer Hazar HSYK tarafından “FETÖ/PDY örgütü ile iltisak ve irtibatlarının olduğu sabit görüldüğü” gerekçesiyle meslekten men edilmişti. Davanın 9 yılda bitmemesinde en büyük etkisi olan İstanbul Özel Yetkili eski savcısı ve firari Zekeriya Öz’de meslekten ihraç edilmişti.
 
-28 Eylül 2016 tarihinde 115. duruşmada 9 yıl 5 ay 10 gün sonra karar çıkacak.
 
KAYNAK: MALATYAHABER.COM

ETİKETLER : zirve yayınevi davası Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Cinayet davasında darbe suçlaması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ASAYİŞ haberleri
ted_300_250

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni stadyumun ismi sizce ne olmalı?
Şehid Yarbay Songül Yakut Stadyumu
Battalgazi Stadyumu
Turgut Özal Stadyumu
Kayısı Stadyumu
İnönü Stadyumu

© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Haber
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Erken Seçim
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş