22 Mayıs Cuma
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


Çalık Holding’ten iddialara jet yalanlama

Çalık Holding’ten iddialara jet yalanlama Çalık Holding’ten Gezi Parkı haberine jet yalanlama geldi.   Holding’ten gelen Gezi Parkı iddialarına ilişkin açıklama...
Bu Haber 9 Haziran 2013 20:09 Yayınlandı

Çalık Holding’ten Gezi Parkı haberine jet yalanlama geldi.

 

Holding’ten gelen Gezi Parkı iddialarına ilişkin açıklama şöyle:

 

Bugün (9 Haziran 2013) bazı internet siteleri ve televizyon kanallarında ABD menşeli CNBC kanalında yer alan asılsız bir habere dayanarak “Gezi Parkı’na yapılacağı iddia edilen AVM ile Çalık Holding’i ve Grubumuzun CEO’su Berat Albayrak’ı ilişkilendirmeye çalışan”, hayal mahsulü olmaktan öte, son derece çirkin ve mesnetsiz iddia ve yorumların yer aldığını görmekteyiz.

 

Yetkili kamu kuruluşlarının yaptığı açıklamalarda da belirtildiği üzere Gezi Parkı düzenlemesiyle ilgili onaylanmış bir proje dahi bulunmamaktadır. Dolayısıyla söz konusu projeyle Çalık Holding’i ve Grubumuzun CEO’su Berat Albayrak’ı ilişkilendiren haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Çıkan haberler, son günlerde iç ve dış medya kuruluşlarında ve sosyal medyada artarak devam eden sistematik dezenformasyon kampanyasının ne noktaya ulaştığını çarpıcı ve ibretlik bir şekilde gözler önüne sermektedir.

 

Bu açıklama ile konuyu kamuoyunun bilgisine sunar, bilgi kirliliğine yol açan haberlerle ilgili açıklamamıza yer verilmesini önemle rica ederiz.

 

Saygılarımızla…
Malatya ERTV