24 Mayıs Pazar
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


“BÜYÜKŞEHİR OLMANIN ÇOK CİDDİ AVANTAJLARI VAR”

“BÜYÜKŞEHİR OLMANIN ÇOK CİDDİ AVANTAJLARI VAR” Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Büyükşehir’e hazırlık gezileri kapsamında Yazıhan ve Hekimhan ilçeleriyle beraber, Kocaözü beldesini...
Bu Haber 16 Mart 2013 08:35 Yayınlandı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Büyükşehir’e hazırlık gezileri kapsamında Yazıhan ve Hekimhan ilçeleriyle beraber, Kocaözü beldesini ziyaret etti.

 
İlk olarak gittikleri Yazıhan İlçesi’nde Yazıhan Cirit Takımı ve kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya ve Yazıhan Kaymakamı Ünal Koç’u ziyaret etti. İlçenin sorunlarıyla ilgili bilgiler alan Başkan Ahmet Çakır, muhtarları ve vatandaşları da dinledi. İlçe esnafını da gezen Başkan Çakır Yazıhan’daki son ziyaretinde AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi.

 
Yazıhan’dan sonra gittiği Hekimhan’da da yoğun bir ilgiyle karşılanan Belediye Başkanı Ahmet Çakır Hekimhan esnafını ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti. Tarihi Taş Han’ı gezen Başkan Ahmet Çakır, Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban ile Hekimhan Belediye Başkanı Sait Özoğlu’nu makamlarında görüşerek ilçe hakkında bilgiler aldı. Başkan Çakır AK Parti Hekimhan İlçe Teşkilatı’nı da ziyaret etti.

 
Daha sonra Kocaözü Beldesi’ne geçen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kocaözü Belediye Başkanı Gani Karaca’yı ziyaret ederek beldenin sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundu.

 
Gerçekleştirilen ziyaretlerde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilçe ve belde gezilerindeki amaçlarının büyükşehir sürecinden önce sorunları ortaya koyarak, çözüm noktasında planlama yapmak olduğunu söyledi.

 
Konusunda uzman teknik ekiple birlikte ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Çakır, “Büyükşehir olmanın çok ciddi avantajları var. Bunlardan birincisi maddi kaynakların artıyor olması. Bu da yapılacak hizmetlerin kalitesini artıracak. İlçe ve beldelerimiz hak ettiği hizmeti fazlasıyla alacak. Malatya Belediyesi olarak bu hizmetleri gerçekleştirmek için şimdiden çalışmalara başladık. İlk olarak ilçe ve beldelerimizi ziyaret ederek sorunlarını dinliyor ve planlamalar yapıyoruz. Makine ve araç parkımızı güçlendireceğiz. Geleceğe, büyükşehire yönelik planlamalar yapıyoruz. Temel hedefimiz ise büyük şehire hazır bir Malatya meydana getirebilmektir” dedi.

 
Düzenlenen ziyaret programına, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Atay, Ahmet Ceyhan, Alican Bozkurt, Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya, Hekimhan Belediye Başkanı Sait Özoğlu, Kurşunlu Belediye Başkanı Necati Belli, Güzelyurt Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, İpekyolu Belediye Başkanı Kaya Akgül, Kocaözü Belediye Başkanı Gani Karaca, il genel meclis üyeleri, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hacı Bayram Yılmaz ve Mahmut Üner Özer ile daire müdürleri katıldı
Malatya ERTV