07 Mayıs Perşembe
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


BAŞBAKAN ERDOĞAN MALATYA’DA

BAŞBAKAN ERDOĞAN MALATYA’DA Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük programı için geldiği Malatya’da yoğun sevgi gösterileri ile karşılandı. Başbakan...
Bu Haber 21 Eylül 2013 13:39 Yayınlandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük programı için geldiği Malatya’da yoğun sevgi gösterileri ile karşılandı. Başbakan Erdoğan’a çok sayıda bakan da eşlik etti.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Malatya’ya geldi. Havaalanı’nda il protokolü, milletvekilleri ve partililer tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan, Başbakanlık otobüsü ile şehir merkezine doğru hareket etti.

 

Polis helikopteri sürekli olarak konvoyun üzerinde uçuş yaparken, güzergah üzerinde jandarma ve polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Konvoyda da çok sayıda özel hareket polisi görev aldı.

 

Havaalanı yolu üzerinde vatandaşlar tarafından sık sık yolu kesilen Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulunulup sorun ve talepler iletildi. Başbakan Erdoğan ise çocuklara oyuncak dağıtarak çeşitli hediyeler verdi.

 

Esnaf Ahmet Bayrak tarafından Özal köyünde kesilmek istenen 2 adet koç, Başbakan Erdoğan’ın kurban kesilmesini istemediğini belirtmesi üzerine alandan uzaklaştırıldı.

 

Erdoğan, Özal köyünde de sevgi gösterileri ile karşılandı. Erdoğan, burada kendisine aktarılan sorunları dinleyerek iletilen dosyaları aldı.

 

Öte yandan vatandaşların Başbakan için hazırladığı ilginç pankartlarda oldukça dikkat çekti. Erdoğan, şehir merkezine girişte Organize Sanayi Bölgesi’nde iş adamı Ahmet Çalık’ın fabrikasında çalışan işçiler tarafından da sevgi gösterileriyle karşılandı. Erdoğan, işçilere çeşitli hediyeler verdi.

 

Başbakan Erdoğan, daha Anemon Otel’e geçerek burada sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve partililerin bulunduğu toplantıya katıldı.

 

 
Malatya ERTV