28 Mayıs Perşembe
Malatya ERTV – Malatya Haber Facebook
Malatya ERTV – Malatya Haber Twitter
MOBİL UYGULAMALAR

TV – RADYO CANLI YAYIN


Haberlerde Ara

Malatya

ERTV Haber


ARICILIK KURSU’NU TAMAMLAYANLARA SERTİFİKA

ARICILIK KURSU’NU TAMAMLAYANLARA SERTİFİKA Malatya’da, Arıcılık Kursu”nu tamamlayanlara düzenlenen törenle sertifika verildi.   Yeşilyurt Ziraat Odası Salonu’nda, İlçe Gıda Tarım...
Bu Haber 5 Nisan 2013 13:10 Yayınlandı

Malatya’da, Arıcılık Kursu”nu tamamlayanlara düzenlenen törenle sertifika verildi.

 
Yeşilyurt Ziraat Odası Salonu’nda, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği “Arıcılık Kursu” sonunda düzenlenen belge verme töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Yeşilyurt Malatya’nın ilçeleri arasında Merkeze yakınlığı ve bitki örtüsü olarak farklılıklar arz eden bir ilçemiz. Malatya’mız Kayısı diyarı fakat Kayısıda gerek üretim ve gerekse pazarlama alanlarında oluşacak olumsuzluklara karşı farklı ürünler üretmeliyiz. Yeşilyurt bu konuda kendini geliştirmiş bir ilçemiz. Kiraz üretimi sayesinde bazı açıklarını kapatabilecek konumda. Birde bunun yanına arıcılığı ve hayvancılığı da ekleyebilirsek ürün yelpazesini genişletmiş oluruz. Burada arıcılık kursu gören arkadaşlarımıza belgelerini vermek için toplandık. Umarım bu belgeyi almaya hak kazanmış kursiyerler, arıcılığı tekniğine uygun yaparak daha fazla bal üretimi gerçekleştireceklerdir. Biz de İl Müdürlüğü olarak her zaman teorik ve pratikte yanınızda olacağımızı belirtiyoruz” dedi.

 
Daha sonra söz alan Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ise, “İlçemizde böyle bir kursun düzenlenmesi ve 32 arkadaşımızın bu kursu başarıyla bitirerek belge almayı hak etmesi, Yeşilyurt’umuzda tarımsal ve hayvansal üretimi çeşitlendireceğimizin göstergesidir. Gerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın, gerekse İlçe Kaymakamlığımızın verdiği hibe ve projelerdeki destekleri layığı ile hayata geçirmemiz gerekir. Köylere Hizmet Götürme Biriliği de her zaman sizlerin yanında ve yaptığınız projelerin destekçisidir. Bu kursun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 
Eğitimini Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personellerinden Yüksel Uzun’un verdiği kursa 32 kursiyer katıldı. 80 saat süren eğitimin sonunda imtihan sonucu başarılı olan kursiyerlerin belgeleri, programa katılan protokol tarafından takdim edildi.

 
Düzenlenen programa, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili İbrahim Canal, Yakınca Belediye Başkanı Veysel Katırcı, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ramazan Özerdem, Yeşilyurt İlçe Halk Eğitim Müdürü Aziz Ayaz, teknik personel ve kursiyerler katıldı.
Malatya ERTV